CHP Gençlik Kolları İklim Krizi ve Ekoloji Komisyonu Kuruldu

04.03.2022

CHP Gençlik Kolları İklim Krizi ve Ekoloji Komisyonu Kuruldu.


CHP Gençlik Kolları Ekoloji ve Hayvan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Uygar Elitoğ'un yaptığı çalışmalar neticesinde CHP Gençlik Kolları İklim Krizi ve Ekoloji Komisyonu kuruldu. Çağımızın en önemli meselelerinden olan iklim krizi konusunda Dünya gençliğinin gelecek için yapılması gereken uygulamaları araştırdığı meseleleri uygulamaya geçirecek komisyon yönetiminin yaptığı açıklama şu şekilde;


"Küresel ısınmanın Dünya'mızda ve ülkemizde tahribatı her geçen gün artarak devam etmektedir. Bu durum ekonomik ve toplumsal kayıplar vermemize neden olmaktadır. Yaşam alanımızı esir alan aşırı iklim olayları, müdahale edilmeyen yangınlar, tarım ve hayvancılığı etkileyen kuraklık, ekolojik tahribat gibi sorunlar bizlere dünya vatandaşlığı fikrini hatırlatmış; beraberce hareket etmekten başka çıkış yolumuz olmadığını gözler önüne sermiştir.


Bu düşünceler ışığında kurduğumuz komisyonda, iklim değişikliğinin halihazırda oluşturduğu ve ileride yol açabileceği sorunlarla alakalı farkındalık yaratmayı ve bunu yaparken de bilimsel bir yaklaşım çerçevesinde krizi irdeleyip toplum ve ekoloji üzerindeki etkilerini anlayarak doğru bilgiyi gençlerden başlayıp toplumun bütün kesimlerine duyurmayı hedefliyoruz.


Komisyonumuzda doğayı merkeze alan politika önerileri geliştirip rant odaklı kentleşme barındıran fosilleşmiş zihniyetle de mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.

Adil, eşitlikçi topluma ulaşmak, tüm canlıların haklarını korumak ve onların sesi olmak istiyorsan BİZE KATIL!"

CHP GENÇLİK KOLLARI İKLİM KRİZİ VE EKOLOJİ KOMİSYONU