AHMET KORKMAZ

Özgeçmişi

Adana'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Adana'da gerçekleştirdi. 2016 yılında Gümüşhane Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. Çağ Üniversitesi Kamu Hukuku Anabilim Dalı'nda Yüksek Lisans öğrencisidir. Aynı zaman da Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde öğrenimine devam etmektedir.

2009 Yılında Cumhuriyet Halk Partisi Yüreğir Gençlik Kollarında çalışmaya başladı, daha sonrasında Yüreğir Gençlik Kolları Yönetiminde bulundu. 2012 yılında Gümüşhane de Gençlik Kollarında çalışmaya başladı, 2013 yılın da Gümüşhane Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı ve 2014-2016 yılları arasında Gümüşhane İl Gençlik Kolları Başkanı Olarak görev yaptı. 2015-2016 yılları arasında Gümüşhane Merkez İlçe Bilişim Sorumlusu görevlerinde bulundu ve aynı zaman da Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu eğitmenidir.

15. Olağan  Gençlik Kolları Kurultayında Genel Başkan Emre YILMAZ'ın listesinde yer alarak merkez yönetim kuruluna  seçilmiştir. MYK' da Eğitim Sekreterliği görevini sürdürmektedir.